Космос

Учені дослідили частинки, які існували у перші секунди Всесвіту

Shutterstock

Учені створили спеціальний алгоритм, який дозволить їм відстежити та знайти ці Х-частинки

Дослідження Всесвіту – одне з найцікавіших завдань для сучасних науковців. В одному зі своїх досліджень вони зуміли відкрити частинки, які існували у перші миті існування Всесвіту. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Учені помітили у Великому адронному колайдері середовище кварк-глюонну плазму, що утворилася після зіткнення іонів свинцю. Саме у цьому місці фахівців зацікавили так звані Х-частинки, яких нараховувалося близько 100. 

Науковці встановили, що ці частинки існували впродовж короткого проміжку часу. Ймовірно, що це було одразу після Великого вибуху. Що саме являють собою ці частинки залишається невідомим.

"Ми тільки починаємо наше дослідження. Це перший крок. Найближчі кілька років ми присвятимо дослідженню внутрішньої структури Х-частинок", – говорить Йен-Джі Лі з Массачусетського технологічного інституту.

  • Як вдалося виявити ці унікальні Х-частинки?

Учені розповіли, що при запуску Великого адронного колайдера атоми свинцю, що мають позитивний заряд, зіткнулися на неймовірній швидкості. Це спричинило потік, який складався з десятків тис частинок.

Учені створили спеціальний алгоритм, який дозволить їм відстежити та знайти ці Х-частинки.

"У процесі розпаду Х-частинки залишають слід – потік частинок із меншою масою. Ми розробили спеціальний алгоритм для розпізнавання закономірностей, які характерні для розпаду саме Х-частинок", – повідомляє дослідниця.

Фахівці отримали чимало інформації, але її все одно бракує для того, щоб остаточно зрозуміти, з чого складаються частинки.

"Протягом найближчих років у нас буде більше даних, і ми дізнаємося, які частки виробляв Всесвіт на самому початку свого існування", – говорить Лі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ