Хакер

Індійські хакери під час зламу заразили власні комп'ютери своїм же вірусом

Shutterstock

Цією нагодою скористалися фахівці з організації, яка займається дослідженнями у кібербезпеці

Кіберзлочинці з Індії, які формують угрупування Patchwork, в процесі однієї з операцій несподівано заразили своїм же вірусом власні комп'ютери. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на лабораторію Malwarebytes.

Угрупування кіберзлочинців Patchwork відоме також під назвами Elephant та Chinastrats. Воно було створено ще у 2015 році і поширює свою діяльність здебільшого на військових та політичних діячів.

У своїх злочинах хакери використовують віртуальні машини, а також систему VPN для перевірки систем жертв. Однак, не завжди все йде за планом.

Намагаючись зламати Міністерство оборони Пакистану, кіберзлочинці вразили свої власні комп'ютери вірусом RAT (Ragnatela). Вони отримали певні дані про працівників Міністерства, однак надали й їм можливість стежити за собою. 

Потрапляючи в систему ПЗ за допомогою вірусу Ragnatela, хакери можуть вільно керувати пристроєм через віддалений доступ. Зокрема, їм "дозволено" копіювати файли з пристрою, робити знімки екрану, виконувати команди через cmd, стежити за натисканням клавіш та чимало інших функцій.

Такою нагодою скористалися у лабораторії Malwarebytes, яка займається дослідженнями у кібербезпеці. 

"Іронічно, що вся інформація, яку нам вдалося зібрати, з'явилася завдяки тому, що зловмисники заразили самих себе цим RAT, в результаті чого були захоплені їх натискання клавіш і скріншоти з їх власного комп'ютера і віртуальних машин", – розповідають в Malwarebytes Labs.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що молодий хакер отримав доступ до управління автомобілями Tesla по всьому світу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ