iMac Pro

Невідомий вірус заразив десятки тисяч пристроїв Apple Mac у всьому світі

прінт-скрін з відео

Кількість “постраждалих” комп'ютерів становить близько 30 тисяч

Майже 30 тисяч комп'ютерів серії Мас виробничої компанії Apple "підхопили" таємничий вірус. Про це повідомляє arstechnica. 

Новий різновид шкідливого програмного забезпечення виявили дослідники Red Canary. Вони назвали його Silver Sparrow. 

Компанія повідомила, що станом на 23 лютого 2021 було заражено 29 139 пристроїв з macOS, які знаходяться в 153 країнах.

Програма ще й досі залишається бездіяльною. Раз на годину вона обмінюється даними з керуючими серверами, проте за цей час Silver Sparrow не завдав шкоди жодному з заражених комп'ютерів.

Вірус  має версії як для старих процесорів Intel x86_64, так і для нового Apple M1. Вони містять "двійкові файли сторонніх спостерігачів", які при запуску виводять на екран повідомлення: "Привіт, Світ!" і "Ти зробив це!".

Дослідники зазначають, що подібні повідомлення не завдадуть значної шкоди комп'ютеру, але потенційно вірус може розпочати виконувати певні функції за запитом із серверів управління.

Також Silver Sparrow має здатність до самознищення, внаслідок якого видаляються всі сліди шкідливого ПЗ з заражених пристроїв. Цей механізм не виявили на заражених комп'ютерах, а це означає, що його було завантажено окремо, на основі виконання невідомих умов.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як зрозуміти, що вашим Wi-Fi користується чужа людина.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтесяна наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ