На Сумщині посеред вулиці знайшли найотруйнішу змію на Землі – експерти (фото)

У Сумській області посеред вулиці місцеві підлітки знайшли величезну змію. Спочатку повідомляли, що йдеться про пітона, але, на думку деяких фахівців, це насправді королівська кобра.

13 листопада у місті Шостка помітили величезну змію, про що одразу повідомили правоохоронцям. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на поліцію Сумської області та kp.ua.

"Прибувши на виклик співробітники групи реагування патрульної поліції зрозуміли, що плазун вже не живий. Сама ж заявниця розповідає – перші змію побачили підлітки, які й розповіли їй про свою знахідку. Не повіривши їм, жінка пересвідчилась, а вже потім викликали поліцейських. Попередньо встановлено, що це пітон, завдовжки понад три метри", – йдеться у повідомленні.

Втім, фахівці, які працюють із рептиліями, ознайомилися з фотографією і вважають, що насправді знайшли королівську кобру – найотруйнішу змію на Землі.

Змія у Шостці
Змія у Шостці
Фото: Шосткинське районне управління поліції / Twitter

"Так. Це труп королівської кобри. У нас немає інформації, хто б утримував цю змію в цьому населеному пункті, де її виявили. Найімовірніше – це жертва контрабанди. Ми можемо припустити, що її ввезли з Росії та намагалися перенаправити до Європи, але не довезли. Особливість утримання цієї змії у тому, що кормом для неї є інші змії. Це дуже дороге задоволення – тримати такий вигляд у домашніх умовах", – стверджують експерти.

На думку фахівців, істоту могли викинути вже мертвою. Є припущення, що господар змію, якщо він існує, володіє зоовиставкою чи невеликим приватним зоопарком.

У BION Terrarium Center вважають, що на Сумщині з 99% вірогідністю знайшли королівську кобру, які могло бути від 4 до 5 років. Зазвичай таке створіння може жити до 20 років на волі та до 25 років – у неволі, якщо забезпечена комфортними умовами. Судячи з усього, змія померла через холод, або її просто навмисно викинули.

Змія у Шостці
Змія у Шостці
Фото: Шосткинське районне управління поліції / Twitter

"Мабуть, купували маленьку, а коли тварина почала досягати дорослих розмірів, просто викинули. Дорослі особини ростуть до 4-5 метрів завдовжки. Не можна і виключати, що тварина примудрилася самостійно втекти з тераріуму", – розповів Олексій Марущак.

Зазначається, що, згідно Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, королівська кобра знаходиться під загрозою зникнення (CITES). Щоб її ввезти у країну, є потреба у спеціальних умовах.

"Ця тварина ввезена контрабандою. Смертельно отруйні заборонені до легального ввезення на територію України. За законом, таку кобру можна привезти лише у рамках спеціальних програм обміну між зоопарками. Для її утримання потрібно мати певні навички, щоб вона не вкусила самого власника. Я думаю, господар явно екстремал, при грошах і з великими площами під таку тварину", – поділився Олексій Марущак із BION Terrarium Center.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що у Києві в лісі знайшли одного із найотруйніших павуків України.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше