Павук-сонечко Eresus kollari

У Києві в лісі знайшли одного із найотруйніших павуків України – фото

telegraf.com.ua

Членистоноге ховалося під листком у лісі на околиці міста

У лісі на Троєщині (район Києва) помітили небезпечного павука, який вважається одним із найотруйніших в Україні. Про це повідомляє "Телеграф", передає "Дивогляд".

Павука помітив киянин Ігор Банацький, коли прогулювався на вихідних.

Це виявився представник виду Eresus kollari, якого ще називають павук-сонечко через яскраву червону спинку.

Хоча павук дуже красивий, його укус може бути дуже небезпечним. Отрута викликає сильний біль і оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів.

Eresus kollari - єдиний представник своїх тропічних родичів, який живе так далеко в північних широтах.

Павуки живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців складає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самиці трохи більші – 9-16 мм, але їх не так легко помітити, бо вони майже повністю чорні.

Самиця Eresus kollari
Самиця Eresus kollari
Фото: galerie-insecte.org

У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самиці для спарювання. Потім самиці виготовляють кокон, у якому можуть визрівати до 80 яєць. Вдень мама може виносити кокон погрітися на сонці, а на ніч ховає назад у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає.

Дорослі самиці після дозрівання живуть близько 100 днів, самці – до 50 днів.

Нагадаємо, нещодавно мешканець Одеської області знайшов у себе вдома одного із найотруйніших павуків світу - він у 15 разів отруйніший, ніж гримуча змія.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ