Стоунхендж

Учені розгадали таємницю загадкових малюнків у Стоунхенджі – фото

34travel.me

Кожен артефакт має чітку композицію, сенс і деталі

Науковці дослідили художні елементи, які залишили майстри неолітичного мистецтва "золотого століття", коли розмальовували меморіальне каміння зі Стоунхенджу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Є думка, що ці таблички – одні з найкращих зразків доісторичної гравюри у Великій Британії. Їх знайшли у період із 1968-го по 2017 рік у межах 5 км від Стоунхенджу. Для їх дослідження учені скористалися неінвазивними технологіями візуалізації з перетворенням відображення.

Виявилося, що кожна пластина має геометричні малюнки з чіткою композицією, сенсом і деталями. Кожен з них демонструє, чим надихалися митці епохи неоліту. Наприклад, на одному з артефактів помітили скручений шнур, який, згідно припущенню науковців, міг зустрічатися художнику.

"Використовуючи досягнення фотографічних методів, можна припустити, що художники неоліту використовували об’єкти, відомі їм у реальному світі, як натхнення для свого художнього витвору", – розповів археолог Філ Хардінг.

Цей науковець вперше дослідив кам'яні плити понад 30 років тому. Він стверджує, що завдяки новітнім технологіям і вивченню Стоунхенджу, у тому числі стародавніх пластин, можна отримати цінні знання про людей тих періоду. Зокрема, ми можемо зрозуміти, як вони мислили, що цінували та яким стилям слідували у мистецтві.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли найдавніше ритуальне місце на планеті, яке древніше від Стоунхенджу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ