NASA

NASA запустив у космос місію "Люсі", яка досліджуватиме троянські астероїди Юпітера

Shutterstock

У чому особливість цієї місії

Національне управління з питань аеронавтики та дослідження космічного простору NASA запустила у космос місію "Люсі", яка першою займеться вивченням троянських астероїдів Юпітера. Як проходитиме ця місія розповідає "Дивогляд" із посиланням на NASA.

Космічний зонд з місією "Люсі" вирушив у космос у суботу, 16 жовтня, о 12:34 за Києвом з мису Канаверад, що знаходиться у Флориді. Місія триватиме до 2033 року. За цей час буде досліджено групу троянських астероїдів Юпітера – кілька тисяч величезних скелястих об'єктів, що обертаються навколо Сонця попереду Юпітера (випереджає його на 60°) та позаду нього (відстає на 60°).

Фахівці зазначають, що "троянці" мають діаметр у 225 км. Їхнє вивчення надасть нові відповіді на питання утворення планет нашої Сонячної системи. 

"Троянські астероїди – це залишки перших днів існування нашої сонячної системи, фактично скам'янілості утворення планет", – розповів головний дослідник місії Гарольд Левісон.

За допомогою професійного оснащення місія "Люсі" досліджуватиме хімічний склад поверхні кожного з астероїдів. Під час місії використовуватимуться гібридний тепловізор, інфрачервоний спектрометр та чорно-білі камери для аналізу косічних тіл.

Варто відмітити, що зонд "Люсі" стане першим космічним кораблем, який повернеться назад на Землю з боку зовнішньої частини Сонячної системи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені змоделювали удар астероїда об Землю

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ