МКС

У російському сегменті МКС сталася пожежа

Shutterstock

Запах диму відчувався навіть в американській частині космічної станції

На Міжнародній космічній станції у російському модулі "Зірка" сталося займання. Про це повідомляє низка російських ЗМІ з посиланням на трансляцію NASA переговорів з підмосковним Центром управління польотами, передає "Дивогляд".

Російський космонавт Олег Новицький доповів, що вранці 9 вересня на станції спрацювала сигналізація, екіпаж бачив дим і відчував запах. Пізніше прилади показали наявність шкідливих продуктів горіння. Займання сталося в районі медичного шафи модуля.

У той же час, французький астронавт Тома Песке повідомив, що через роботу вентиляційної системи в американському модулі МКС також відчувався запах горілого пластику.

Останнім часом з російським модулем МКС стається все більше неприємностей. Тиждень тому, 30 серпня, космонавти знайшли кілька нових тріщин. А до цього протягом 2020 року у модулі "Зірка" кілька разів фіксувався витік повітря і падіння тиску атмосфери. Тоді російські космонавти застосували всі передові наукові досягнення, щоб залатати діри – пластилін і скотч. Але це виявилося не дуже ефективним. Пізніше в російському сегменті ламався туалет, пилосос і система отримання кисню "Електрон-ВМ".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ