МКС

Пластилін і скотч не допомогли: у російській частині МКС відмовила система отримання кисню

Shutterstock

До всіх нещасть у них ще й туалет зламався

На російському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС) відмовила система отримання кисню. Про це у четвер, 15 жовтня, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на переговори екіпажу, які транслюються NASA.

У підмосковному Центрі управління польотами (ЦУП) повідомили, що з ладу вийшла система отримання кисню "Електрон-ВМ", встановлена ​​в російському модулі "Зірка". Там запевнили, що схожі інциденти траплялися й раніше і на МКС є запаси кисню.

Зазначається також, що американський сегмент станції має власну систему отримання кисню.

Ще наприкінці серпня на російському сегменті зафіксували витік повітря. 9 жовтня російський космонавт спробував "залатати" діри пластиліном, але це не допомогло. Згодом російський ЦУП розпорядився загерметизувати діри скотчем, але це теж не спрацювало. А 10 жовтня на МКС вийшов з ладу туалет, бо у ньому виявили "дірку", через яку відбувався витік повітря. Однак, згідно з переговорами екіпажу із Землею, тепер туалет знову працює.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ