29 липня

29 липня: яке в цей день свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 29 липня?

У цей день світова спільнота відзначає Міжнародний день тигра та День прокручування ліворуч, а в Україні сьогодні святкують День Сил спеціальних операцій ЗСУ.

29 липня увійшло в історію завдяки наступним відомим подіям:

  • у 1836 році закінчили будувати Тріумфальну Арку в Парижі, що сталося у часи правління Францією Луї Філіпа. Автор проєкту – архітектор Шальгрен. Указ про її зведення видав імператор Наполеон 18 лютого 1806 року. Ця споруда мала стати символом перемоги його армії. Перший камінь у фундамент Тріумфальної арки заклали 15 серпня 1807 року, коли Наполеону виповнилося 38 років. Однак, у 1815 році, коли імператор зазнав краху, будівництво призупинили, а у 1823 році – відновили та закінчили. У грудні 1840 року під склепінням арки пройшов траурний кортеж з прахом Наполеона. З 1920 року під Тріумфальною Аркою розміщена Могила Невідомого солдата, над якою горить вічний вогонь на честь героїв, що загинули внаслідок Першої світової війни. Всередині споруди розташували музей, присвячений її історії, а ось на даху є оглядовий майданчик з прекрасним видом на Париж.
Тріумфальна арка у Парижі
Тріумфальна арка у Парижі
Фото: Shutterstock
  • у 1981 році в Лондоні провели весілля Діани Спенсер і спадкоємця англійського престолу принца, що у підсумку стало найневдалішим шлюбом у королівському сімействі. Протягом 5 років сімейного життя подружжя зрозуміло, як негативно на їх відносини впливає різниця у віці (майже 13 років). 9 грудня 1992 року прем'єр-міністром Великої Британії Джоном Мейджором було оголошено про "дружнє розлучення" пари в палаті громад, а розлучення остаточно завершили 28 серпня 1996 року.
  • у 2015 році компанією Microsoft була представлена нова операційна система за назвою Windows 10.

Читайте також: Невідома Діана: який секрет зберігав її кухар і чому вона перестала любити вареного лосося

ЦЕРКОВНІ СВЯТА

29 липня віруючими людьми шануються священномученик Афіноген і його десять учнів, які постраждали за віру під час гонінь на християн в місті Севастії.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Дощ
Дощ
Фото: Shutterstock
  • дощ протягом дня говорить про гарну врожайність
  • густий туман – про грибний рік

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ

Бути необережним, бо у цю пору з більшою вірогідністю можна зіткнутися з харчовим отруєнням, побутовими травмами та дорожніми аваріями.

У КОГО ДЕНЬ АНГЕЛА

У цей день іменини святкують Юлія, Алевтина, Афіноген, Валентина, Павло та Петро.

Читайте також: Кавун vs диня: що корисніше

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ