Microsoft представили Windows 11: що змінилося і хто отримає нову ОС безкоштовно

Напередодні корпорація Microsoft офіційно представила Microsoft 11 - нову версію своєї операційної системи, яку вважають найбільшим оновленням за останні 10 років.

Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт компанії.

Окрім, звичайно ж, оновленого дизайну, нова ОС відрізняється поліпшенням продуктивності і можливістю запускати додатки для Android.

Зміни в інтерфейсі

Робочий стіл Windows 11 суттєво змінився. Іконки додатків і меню "Пуск" на панелі завдань тепер за замовчуванням розташовуються по центру. Дизайнери також перемалювали панель задач і відмовилися від "живих" плиток.

Windows 11
Windows 11
Фото: microsoft.com

Windows 11 має запропонувати більше тем оформлення та інших можливостей щодо кастомізації. Знову повернуться віджети, на яких відображаються погода, календар, свіжі новини та інше. Їх користувач зможе налаштувати самостійно.

Windows 11
Windows 11
Фото: microsoft.com

Вікна, які тепер матимуть круглу форму, можна буде згрупувати по одному із заздалегідь передбачених сценаріїв.

Зміни в програмному забезпеченні

В основу операційної системи лягли напрацювання Windows 10X, що розробляється для гібридних пристроїв з двома екранами, на кшталт Microsoft Surface Duo. Однак в 2021 році проект закрили до виходу офіційної версії 10X. Також на презентації вказали, що оновлення, як і сама система, стали займати менше місця.

До базової збірки Windows 11 увійде додаток для відеодзвінків Microsoft Teams, яке дозволить користувачам комп'ютерів та інших гаджетів швидко почати спілкування.

Система отримала нову екранну клавіатуру з підтримкою свайпів, а при роботі на планшеті зі стилусом Windows 11 задіятиме вібромотори для більш приємної віддачі при малюванні і введенні тексту.

Мобільні додатки Windows

В системі з'являться Android-додатки. Завантажувати їх потрібно через Microsoft Store (нова назва магазину додатків замість Windows Store), і працювати вони будуть як повноцінні програми для Windows, тобто їх можна закріпити в меню "Пуск", розгорнути на весь екран і переміщати. Як приклад показали роботу мобільного клієнта TikTok на новій ОС, однак до кінця не ясно, скільки програм буде доступно через відмінності архітектури ARM і x86.

Windows 11
Windows 11
Фото: microsoft.com

Оновлення до операційної системи нового покоління для власників Windows 10 буде безкоштовним.

Мінімальні системні вимоги: 64-бітний процесор, 4Гб оперативної пам'яті і 64Гб вбудованої пам’яті. Користувачі отримають оновлення з Windows 10 на 11 точно так же, як і інші апдейти - через "Центр оновлень".

Тестери отримають Windows 11 в кінці червня, а звичайні користувачі будуть її отримувати хвилями. Компанія планує порційно відправляти апдейти після перших тестів.

Нагадаємо, нещодавно компанія Microsoft оновила інформацію щодо "терміну придатності" операційної системи Windows 10 і повідомила, коли перестануть виходити оновлення для цієї ОС.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше