людина, телефон, розмова, голос, диктофон

Чому людина чує свій голос не так, як інші – дослідження

Shutterstock

Головна причина цього полягає у фізіології та психології людини

Напевно кожен з нас, коли чує свій голос на диктофоні або аудіозапису, дивується тому, наскільки він відрізняється від того, який ми чуємо кожен день. Найчастіше люди навіть відмовляються слухати записи, оскільки їм не подобається звучання власного голосу. Американський вчений-отоларинголог з Вашингтонського університету на ім'я Ніл Бхатт зазначає, що головна причина цього полягає у фізіології та психології людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Існує кілька причин щодо того, чому ми чуємо свій голос по іншому. По-перше, це залежить від способу передачі звуку в мозок. Коли ми слухаємо, що відбувається навколо, то звукові хвилі, потрапляючи у вухо, викликають вібрації барабанної перетинки та дрібних кісточок, які у свою чергу передають ці вібрації у завитку. Завитка активує нервові аксони, які є передавачем звукових сигналів у мозок. За допомогою такого механізму людина відчуває звуки навколишнього світу. 

Зовсім інша ситуація відбувається коли ми чуємо свій голос зсередини, тобто, у той час, коли говоримо. Цей звук проходить через кістки черепа і сприяє посиленню низьких частот. У цій ситуації ми чуємо звичний для нас голос, більш насичений, ніж є насправді.

Психологічний бік цього проявляється тоді, коли людина усвідомлює, що оточуючі чують зовсім не той голос, який чує вона. У цей момент дехто може відчути сором, оскільки розуміє, що оточуючи сприймають зовсім не те, що ми. 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ