Чжан Хун

Історія, що надихає: незрячий 46-річний альпініст підкорив Еверест – фото й відео

chinadailyhk.com

"Поки у вас сильний розум, ви завжди можете виконати те, на що інші люди скажуть "Ні"

Китаєць Чжан Хун, який свого часу втратив зір через глаукому, зміг підкорити найвищу вершину на планеті – Еверест. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на China Daily.

ЗМІ пишуть, що 46-річний Чжан Хун – перша незряча людина в Азії і третя у світі, яка змогла піднятися на Джомолунгму. Цей подвиг зафіксували 24 травня.

Чжана супроводжували три висотні гіди, завдяки чому він підкорив висоту в 8849 метрів.

"Незалежно від того, є у вас інвалідність чи ні, чи втратили ви зір або у вас немає ніг або рук, це не має значення. Поки у вас сильний розум, ви завжди можете виконати те, на що інші люди скажуть "Ні", – розповів китаєць.

Відомо, що Чжан втратив зір у 21 рік через глаукому. Він вирішив підкорити Еверест завдяки американцю Еріку Вейхенмайеру, який піднявся на Джомолунгму в 2001 році та надихнув його.

Еверест
Фото: uk.wikipedia.org

Спочатку Чжана дуже лякала ця ідея. На початку місії він не завжди знаходив центр ваги та навіть декілька разів падав.

"Але я продовжував думати, бо, хоча це було важко, мені довелося зіткнутися з цими труднощами, це один з компонентів лазіння, є труднощі і небезпеки, і в цьому сенс лазіння", – розповів сліпий альпініст.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що 111-річний чоловік розкрив несподіваний секрет свого довголіття.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ