Вчені

Вчені виявили білок, який вбиває ракові клітини

Shutterstock

Було проведено спеціальний генетичний аналіз

Група канадських вчених провела генетичний аналіз за результатами якого намагалася знайти шлях до перешкоджання появі ракових хвороб. Про це повідомляє “Дивогляд” із посиланням на New Atlas.

Для вивчення цього питання науковці провели генетичний аналіз щоб розібратися, як насправді функціонують метаболіти NADPH – одни з утворювачів пухлини. Так, вони з’ясували, що знищити клітини, які містять у собі високий рівень цього елементу можливо за допомогою білка PRDX4, від якого вони власне й залежать. 

Вчені прагнуть використати цю залежність у зворотному напрямку – проти утворення раку. Так, вони зазначали, що під умисним впливом на PRDX4 в організмі людини відбувається окислювальний стрес, в результаті якого утворюється смерть ракових клітин, у той час, коли здорові клітини залишаються цілими. 

“Вбити ракові клітини не важко. Важко вбити ракові клітини, не зашкодивши пацієнтові”, – зазначає одна з вчених Маріанне Корітцінскі.

Отримавши такі результати, вчені висунули твердження, що у подальшому ці данні можна використовувати для створення лікувального методу для боротьби із онкологією підшлункової залози.

Нагадаємо, раніше “Дивогляд” розповідав, чому коронавірус часто плутають зі звичайним розладом шлунку.

 Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ