Вправи, спорт, гантелі

Чи дійсно домашні тренування є ефективними – дослідження

Shutterstock

Науковці звернулися до плану тренувань 1950-х років

Група канадських кінезіологів з Університету Макмастера, що в Онтаріо стверджує, що домашні тренування є не менш ефективними, ніж заняття у тренажерній залі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт університету. 

Канадці провели дослідження, яке побудували на спеціальному фітнес-плані "5ВХ" ("5 основних вправ"), що було створено ще у 1950-х роках. 

До такої ідеї вчених підштовхнула пандемія коронавірусу. Коли усі тренажерні зали були закриті, люди активно почали займатися спортом вдома та більше розбиратися у цій галузі. 

"Особливість пандемії полягає в тому, що зараз у багатьох людей є вільний час, але закриття територій і заходи фізичного дистанціювання обмежують доступ до об'єктів та обладнання. Закриття тренажерних залів в деяких місцях стало проблемою для  людей", – зазначає однин з авторів дослідження Мартін Гібала.

Спеціальний план тренувань складається з кількох видів навантажень. Зокрема, у ньому присутні біг на місці, присідання зі стрибками та бьорпі. 

Тривалість тренування становить 11 хвилин. І хоча виконання вправ не потребує великих зусиль, вони є набагато ефективнішими за бездіяльність. 

Так, наприклад, вчені зазначають, що ті, хто впродовж шести тижнів регулярно тричі на тиждень займався за планом мають вищу кардіореспіраторну підготовку.

"Наші результати мають відношення до людей, які шукають практичні і ефективні за часом підходи, принаймні, для підтримки своєї фізичної форми. Очевидною перевагою є те, що тренування такого роду можна проводити майже в будь-якому місці, з мінімальними витратами часу", – зазначають автори.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про 5 корисних вправ для міцних м’язів спини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ