Tlatolophus galorum

Балакучий "півень": знайдено новий вид динозаврів – фото й відео

Luis V. Rey / Cretaceous Research (2021). DOI: 10.1016/j.cretres.2021.104884

Він користувався сильним звуком, щоб захищатися від хижаків, а також для розмноження

У Мексиці знайшли рештки нового динозавра, що ходив по землі 73 млн років тому. Вчені стверджують, що він був дуже балакучим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.

"Близько 72 або 73 млн тому величезний травоїдний динозавр помер у тому місці, яке повинно бути було водним простором, повним відкладень, тому його тіло швидко покрилося землею і зберіглося протягом століть", – стверджують палеонтологи.

Динозавра, що трохи схожий на півня, назвали Tlatolophus galorum. Ім'я походить від слова tlahtolli, що мовою корінного племені науатль означає "слово" або "твердження", і грецького слова lophus, яке перекладається як "гребінь".

Його хвіст вперше знайшли в 2013 році на півночі штату Коауїла (Мексика). Тоді дослідники продовжили розкопки та знайшли 80% його черепа, гребінь, а також стегнову і плечову кістки. Потім вони зрозуміли, що знайшли рештки нового виду динозавра.

Tlatolophus galorum
Tlatolophus galorum
Фото: UnoTV / YouTube

"Ми знаємо, що в них були вуха, здатні вловлювати низькочастотні звуки, тому вони, мабуть, були мирними, але балакучими динозаврами", – стверджують палеонтологи.

За словами фахівців, цей динозавр користувався сильним звуком, щоб захищатися від хижаків, а також для розмноження. Гребінь Tlatolophus galorum порівнюють з символом, який використовували корінні жителі Центральної Америки в древніх рукописах, щоб позначити комунікацію і знання.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Японії було виявлено новий вид качконосого динозавра.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ