Парфенон

Стародавні європейські цивілізації засновані родичами – вчені

Shutterstock

Виявилося, що на розвиток неолітичних груп впливала не тільки імміграція

Дослідники з університетів Швейцарії, Німеччини та інших зібрали з археологічних пам'яток раннього і середнього бронзового століття Греції 6 різних геномів, а також мітохондріальні геноми 11 інших людей, які ходили по землі в часи раннього бронзового століття біля берегів Егейського моря.

Відомо, що похоронні звичаї, архітектура та мистецтво відрізняються між Мінойською цивілізацією на Криті, Елладською – на материковій частині Греції, і Кікладською – на Кікладських островах в центрі Егейського моря. Однак, їх генетика була дуже схожа протягом раннього бронзового століття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Cell.

Це може дати краще зрозуміти те, як розвивалися міські центри, торгівля, як використовували метали та з'являлися інновації в епоху переходу від неоліту до бронзового віку. Таким чином, на ці фактори вплинула не тільки масова імміграція, але й культурний обмін, які здійснювали місцеві неолітичні групи.

Парфенон, Акрополь
Парфенон, Акрополь
Фото: Shutterstock

Дослідження також вказує на те, що грецька цивілізація була сформована хвилями міграцій пастухів з Причорноморсько-Каспійських степів і тих, хто жив на північ від Егейського моря (Понтійсько-каспійський степ).

Ці можливі міграційні хвилі передували виникненню найдавнішої задокументованої форми грецької мови, що є чудовим аргументом для теорій, які пояснюють виникнення протогрецької мови і еволюцію індоєвропейських мов або в Анатолії, або в регіоні Понтійсько-каспійського степу.

Тепер фахівці хочуть дослідити повні геноми останків людей, які жили в часи між мезолітом і бронзовим століттям на територіях сучасної Вірменії і Кавказу. Завдяки цьому вони можуть краще зрозуміти витоки міграції на узбережжі Егейського моря і інтегрувати дані про геноми з існуючими дослідженнями археологів і лінгвістів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в ПАР виявили найдавнішу за всю історію людства печеру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ