Археологія

У Черкаській області знайшли зброю часів Київської Русі – фото

Shutterstock

Її використовували піші воїни

Жителі села Леськове на Черкащині знайшли бойову сокиру часів Київської Русі, яку передали Монастирищенському краєзнавчому музею. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Укрінформ.

За словами директорки музею Катерини Бульби, нещодавно місцеві хлопці відпочивали в лісі, де біля струмка знайшли вимитий водою шматок металу, котрий одразу привернув увагу своєю незвичною формою. Згодом фотографію зі зброєю розмістив спеціальний сайт "Віоліті".

"Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі. Хлопцям почали пропонувати гроші. Упевнившись, що річ унікальна, вони принесли знайдене в музей. Тепер ми виставили його саме у тимчасовій експозиції Київської Русі", – розповіла вона.

Бойова сокира
Бойова сокира
Фото: Монастирищенський краєзнавчий музей / Facebook

Катерина стверджує, що в сокири є лезо із опуклою частиною у вигляді півмісяця. У неї було довге руків'я та її використовували переважно піші воїни, які стягали вершників.

"Ця бойова сокира так званий "бородач". Можливо, часів Русі, можливо, трохи пізнішого періоду – Великого князівства Литовського", – розповів місцевий краєзнавець.

Також Катерина Бульба стверджує, що в цій місцевості знайшли сліди дев'яти городищ черняхівської культури. Найбільше артефактів знайшли з епохи Козаччини. Саме під Монастирищем полковник Іван Богун отримав перемогу у битві 1653 року з польським військом Стефана Чарнецького.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Україні знайдено поховання, вік якого понад 4,5 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ