Золота печатка

У Великій Британії знайшли золоту печатку, якій понад 700 років

thehistoryblog.com

Вона символізує боротьбу із головним ворогом слонів – драконом

Неподалік міста Кінгс-Лінн, що у Великій Британії, групою вчених з музею Беверлі Ненк було знайдено золоту печатку із зображенням слона. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The History blog.

Знахідка належить ХІІІ ст. і датується між 1250 і 1350 роками. Печатка є єдиним збереженим на сьогодні артефактом у Великій Британії, що містить профільне зображення слона – тварини, що символізує силу.

"Мало хто в середньовічній Англії бачив живого слона. Зображення могло бути засноване на розповідях мандрівників або паломників, які повернулися зі Сходу, або з хрестових походів, а також на описах з рукописів", – зазначає куратор колекцій пізнього Середньовіччя Британського музею Беверлі Ненк.

Основним матеріалом печатки є сердолік, який часто використовували для створення фамільних перстнів та перстнів-печаток для дворян. До зворотного боку печатки припаяна золота петля.

Також, на рідкісній знахідці було помічено текст "PARMAT EST ‧ WEVEI ‧ DRA OBEST", що у перекладі означає "озброєний щитом дракон – злочинець небезпечний". Вчені зазначають, що його присвячено боротьбі із драконами, які у ті часи були єдиними ворогами слонів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Великій Британії виявили солеварню епохи неоліту.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ