Солеварня часів неоліту

У Великій Британії виявили солеварню епохи неоліту

Antiquity

Її було створено майже 6 тисяч років тому

У графстві Йоркшир, що у Великій Британії, група археологів виявила найдавнішу солеварню, вік якої становить 5,8 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Аntiquity.

Залишки соляного комплексу було знайдено неподалік від Йоркширської долини, що біля села Лофтус. Вчені встановили, що за давніх часів у ньому добували сіль з вод Північного моря.

Цей продукт був життєво важливим для людей тих часів, оскільки завдяки ньому племена мисливців-збирачів могли зберігати шкури тварин та їхнє м'ясо.

Детально дослідивши залишки, вчені прийшли до рішення, що видобуток солі у цьому місці розпочався ще в епоху неоліту, тобто, до того часу, як був побудований Стоунхендж. 

Крім залишків солеварні були помічені ще й кам'яні знаряддя праці, невеликий льох, а також різні господарські будівлі, які вказують на те, що виробництво було дуже успішним.

Солеварня часів неоліту
Солеварня часів неоліту
Фото: Antiquity

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Іспанії знайдено величезну мозаїку часів Древнього Риму.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ