Печера Льодовикового періоду

У Польщі знайшли печеру, якій понад 11 тисяч років

The First News

На думку археологів, її використовували для зберігання будматеріалів

Неподалік міста Красник, на південному сході Польщі, фермер Адам Бричек знайшов під своїм полем вхід в печеру льодовикового періоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The First News

Глибина печери становить близько 10 метрів, висота близько 140 см, а площа – кілька десятків квадратних метрів. 

Польський історик Домінік Шульц дослідив приміщення та зазначив, що підземний простір було утворено в результаті розчинення порід ґрунтовими водами.

Він без жодних сумнівів стверджує, що печера існує з часів епохи плейстоцену (2,58 млн - 11,7 тис років тому). За його словами, в цей період місцевість покривав скандинавський крижаний покрив.

В результаті різкого підвищення температури, в печері накопичилося багато проточної води, яка розчинила вапнякову породу. Це призвело до природнього утворення стін, підлоги і стелі.

Разом із Шульцем печерою зацікавились люблінські археологи, які зазначили, що близько 11 тис років тому, у цьому місці древні люди добували будматеріали. Доказом цього є залишені на стінах сліди від інструментів.

Сьогодні археологи працюють над тим, щоб зміцнити корпус підземки та зробити її безпечною для майбутніх досліджень.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Туреччині знайшли римську арену, якій майже 2 тисячі років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ