Кіра Караліна

"Довженко-центр" оцифрує український німий фільм 1927 року

kiev.vgorode.ua

Копії стрічки були знайдені в кіноархівах Румунії та Німеччини

Національний центр Олександра Довженка покаже загублений німий фільм українського виробництва "Кіра Караліна" 1927 року. Про це повідомляє прес-служба центру на сторінці у Facebook

Дивом збережені прокатні копії чорно-білої стрічки, довжиною 1538 і 1510 метрів, виявили в кіноархівах Румунії та Німеччини. Перед використанням їх проаналізують фахівці і за потреби зроблять реконструкцію, щоб показати найповнішу версію фільму.

"Кіра Караліна" є однією з перших радянських стрічок, присвячених сучасному рабству та жорстоким порядкам "капіталістичного світу". Її виробництвом займалось Всеукраїнське фотокіноуправління.

Знятий за мотивами роману румунського письменника Панаїта Істраті, він став одним з тринадцяти фільмів, які закупили для прокату у країнах західної Європи. 

Над створенням картини працювали авангардно-театральний режисер Боріс Ґлаґолін та художник Роберт Шарфенберґ. Головну роль зіграла акторка харківського театру імені І.Франка Олена Валерська.

Прем’єра "Кіри Караліної" відбулася 23 квітня 1928 року в Києві. А сучасна прем'єра стрічки запланована на 2021 рік.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні знімуть фільм у спільному виробництві з Францією і Бельгією.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ