додаток, соцмережі

Web-правоохоронці: у соцмережах створять online-канали довіри для дітей та підлітків

Shutterstock

Відтепер неповнолітні самостійно можуть повідомити про вчинення проти них злочину

У соцмережах створять online-канали довіри для неповнолітніх осіб, які стали жертвами злочинів або свідками правопорушень. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Відтепер, діти й підлітки зможуть особисто повідомити компетентні органи про вчинення злочину, та надати аудіо і фотофайли за наявності. 

В разі необхідності їх буде забезпечено первинною правовою, психологічною і медичною допомогами.

Систему запроваджують у найбільш популярних серед молоді соціальних мережах Instagram, Snapchat та Telegram. 

"Діти чимало часу проводять в online і є більш прогресивними за дорослих, тому ми хочемо надати їм можливість говорити з нами у зручному для них форматі. Крім того, неповнолітній жертві або свідку на початковому етапі простіше написати чи направити голосове повідомлення про подію, ніж розказати вживу, а часто – ще й безпечніше, якщо кривдник дитини знаходиться поруч", – зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

В ОГПУ повідомляють, що для них є важливим налагодити спілкування із дітьми у digital-галузі і таким чином підвищити кількість розкриття злочинів проти них. За минулий рік понад 5,2 тис дітей постраждали від злочинів та гвалтування. 

Нагадаємо, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що поліція відкрила 5 кримінальних справ проти стоматологині, яка знущалася над дітьми

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ