Сіра амбра

Жінка знайшла на березі океану "камінь", вартість якого $260 тис – фото

ViralPress

Дорогоцінність виявилася китовою блювотою

49-річна Сіріпорн Ніамрін, яка проживає в Таїланді, прогулювалася пляжем і знайшла воскоподібний камінь з неприємним рибним запахом. Виявилося, що в цей момент їй неймовірно пощастило, повідомляє Mirror.

Жінка не зрозуміла, що саме вона знайшла, але все одно вирішила віднести "камінь" додому. Той був за 500 м від пляжу, що могло відлякати Сіріпорн, але вона все ж таки донесла знахідку.

З самого початку вона сподівалася, що зможе його продати і заробити трохи  грошей. Вона зважила "каменюку" і зрозуміла, що його вага становить близько 7 кг.

Для ідентифікації знахідки жінка звернулася до сусідів, які шокували її своїм припущенням. Вони подумали, що таїландка принесла китове блювотиння – дуже рідкісну речовину, яку також називають сірою амброю.

Її дуже цінують у сфері парфумерії, бо вона є сильним афродизіаком і фіксатором запаху. Сіру амбру генерують жовчні протоки кашалотів, які вивергають її у вигляді слизу, а той починає твердіти і плаває океанічними водами.

7 кг китового блювотиння можна продати приблизно за $260 тис (близько 7,2 млн грн).

"Якщо у мене дійсно є справжня амбра, я можу допомогти своїм близьким, щойно знайду покупця. Мені пощастило, що я знайшла такий великий шматок. Сподіваюся, він принесе мені гроші", – розповіла Сіріпорн.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Італії розшукують чоловіка, який загубив у магазині діаманти на €50 тис.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ