Паспорт України

Українці тепер можуть змінити по батькові за власним бажанням

Facebook / Петро Порошенко

Раніше для цього існувало більше обмежень

Кабмін дав дозвіл громадянам України змінювати по батькові після досягнення 14-річного віку. Це стало відомо від народного депутата від фракції "Європейська солідарність" Олексія Гончаренка в його Telegram-каналі.

"Кабмін вніс зміни до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи", – написав він.

За його словами, до прийняття законопроекту у 14-річної фізичної особи була можливість змінити по батькові лише тоді, якщо її батько змінив власне ім'я, або якщо виключили відомості "про нього як батька дитини з актового запису про її народження".

У 4-му абзаці п.3 Порядку сказано, що є можливість подачі та розгляду заяви щодо повторної зміни по батькові за процедурою, яка передбачена законодавством. Таким чином, наразі у 14-річних і старших осіб є можливість змінити по батькові на їх розсуд.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як обрати школу для першокласника.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ