Позіхання

Факт дня: про колоду карт, древніх людей і позіхання

Shutterstock

Ваша свіжа порція цікавих фактів 23 лютого

"Дивогляд" підготував для вас 5 нових цікавих фактів про природу і навколишній світ.

  • В озері Верхнє (найбільше і найглибше у системі Великих озер у Північній Америці) стільки води, що нею можна покрити обидві Америки шаром в 30 сантиметрів.
  • Під час будівництва єгипетських пірамід в 3 тисячолітті до нашої ери на всій Землі жило близько 30 мільйонів людей. Зараз населення нашої планети вже перевалило за 7,5 млрд і щороку збільшується приблизно на 80 мільйонів людей.
  • Якщо довільно перетасувати колоду із 52 карт, комбінація, яку ви отримуєте, буде унікальною. Адже кількість можливих комбінацій розташування карт в колоді дорівнює факторіалу від числа 52, а це приблизно 8 *10 у 67 степені (це дуууже багато). Тому ймовірність, що картки складуться в однаковій послідовності, надзвичайно мізерна.
  • Учені досі не з'ясували, яка фізіологічна причина позіхання. За однією з теорій, при позіханні людина отримує велику порцію кисню, якщо його бракує в організмі. Ще одна версія - перегрітий мозок таким чином зменшує свою температуру. Поки жодна теорія не отримала переконливих доказів. Однак абсолютно точно статистично доведено, що позіхання заразливе. Людина з більшою ймовірністю позіхне, побачивши або почувши звук позіхання. Зараз, коли ви читаєте цей факт, вам теж захотілося позіхнути, правда?

Читайте також: Жителі різних країн розповіли про незвичні традиції, що здивують іноземців

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ