Стрітення Господнє 2021

Стрітення Господнє 2021: заборони, прикмети, перестороги

Depositphotos

День, коли зима зустрічається з весною

Стрітення Господнє – велике церковне свято, яке символізує зустріч Божого Сина з Симеоном.

Воно відзначається 15 лютого, на 40-й день після Різдва Христового.

Зі старослов'янської мови назва Стрітення означає "радість" та "зустріч". Прийнято вважати, що в цей день зустрічаються Старий і Новий Завіти. У народі цей день пов’язують із зустріччю зими і весни. Що можна робити на Стрітення Господнє: 

У цей день заведено відвідувати храм та молитися Ісусу Христу. Під час церковного богослужіння необхідно освячувати воду та свічки ("громниці"). Християни вірять, якщо після церкви будинок обійти із освяченими свічками, його можна захистити від злих сил, сварок та хвороб. Увесь рік свічки варто зберігати біля ікон та запалювати під час домашньої молитви.  

На Стрітення суворо заборонено: 

  • вживати нецензурну лексику, лихословити, сваритись з іншими або бажати їм зла;
  • займатися важкою фізичною працею, рукоділлям та прибиранням;
  • рушати в дорогу. Вважається, що цей день має сильний вплив на зв’язки людини з її родиною. Тож, вирушивши сьогодні в далеку путь, можна накликати на себе біду. В народі навіть існує прислів'я: "На Стрітення вирушиш в дорогу – скоро додому не повернешся".

Народні прикмети: 

В народі зі Стрітенням пов’язують прихід весни, а разом із нею й потепління. Вважається, якщо цього дня наступить відлига, то весна буде сира й холодна. Заметіль стане знаком, що весна буде пізня, а якщо визирне сонце, це означатиме, що вона набуває своєї сили.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли і як цього року святкувати Масницю. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ