Експерти впритул підійшли до розгадки про місце виникнення COVID-19 – подробиці

Міжнародні дослідники знайшли нові місця, де могло відбутися зародження коронавірусу, який спровокував пандемію

Про це повідомили в BBC.

Цілком можливо, що хвороба циркулює не тільки серед кажанів, котрі в Китаї. Спеціалісти досліджували це питання і знайшли вірус, схожий на Sars-CoV-2, у кажанів у заповіднику дикої природи на сході Таїланду.

Є припущення, що схожі віруси можуть переносити кажани багатьох азіатських країн і регіонів. Завдяки останньому відкриттю радіус пошуків розширився майже на 5 тис км.

Кажан
Кажан
Фото: Shutterstock

Таким чином, мова йде про Китай, Японію і Таїланд. Це дослідження замовила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВОЗ).

Вірус RacCS203, який був у підковоносих кажанів зі штучної печери Таїланду, має близькість з генетичним кодом Sars-CoV-2 у розмірі 91,5%.

"Нам потрібно більше стежити за тваринами для того, щоб знайти справжнє походження, спостереження мають вийти за межі Китаю", – розповів професор Лін-Фа Ванг.

Експерти розповіли, що у вірусу є здатність до мутацій і перетворень, що призводить до створення нового патогену. Це відбувається тоді, коли він переміщається між видами тварин (наприклад, кішки, собаки та норки).

"Віруси, виявлені у кажанів у Таїланді та Китаї, діють як "ідеальний шаблон", який може об'єднуватися з іншими та розвиватися в новий патоген", – стверджує член міжнародної групи дослідників Тірават Хемачуда.

Окрім цього, проведено вивчення антитіл кажанів і ящірок, які можна придбати в Південному Таїланді. Виявилося, що їм вдалося нейтралізувати COVID-19.

Це вказує на те, що коронавіруси, які мають зв'язок з Sars-CoV-2, циркулюють в Південно-Східній Азії.

Коронавірус
Коронавірус
Фото: Shutterstock

За словами професора Мартіне Хібберда, це питання потребує подальшого дослідження. Можливо, саме завдяки цьому вчені зможуть краще зрозуміти природу COVID-19.

"Необхідна подальша робота, щоб зрозуміти, як Sars-CoV-2 передався від тварин до людини, і нещодавні дослідження ВОЗ в Ухані показали, що поки немає переконливих доказів того, як насправді це сталося", – розповів він.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у МОЗ розповіли, коли українці зможуть самостійно обрати вакцину від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше