"Поцілунок смерті"

Факт дня: трагічна історія одного фото, яке отримало назву "Поцілунок смерті"

Bettman Archive

Ваша свіжа порція цікавих фактів 3 лютого

Сьогодні Дивогляд розповість вам історію одного знімка, який став одним із найвідоміших у світі зображень поцілунку.

Все сталося 12 травня 1957 року під час перегонів Mille Miglia (Тисяча миль) в Італії. Під час одного із піт-стопів до машини гонщика "Формули-1" Альфонсо де Портаго підійшла його дівчина, мексиканська акторка Лінда Крістіан, і пристрасно поцілувала чоловіка. За цим весело спостерігає натовп, а фотографи, звичайно ж, не пропустили можливість спіймати гарний кадр. Одне із цих фото розійшлося по світу під назвою "Поцілунок смерті".

Всього через кілька хвилин, коли авто Альфонсо мчатиме на швидкості 150 км/год на повороті біля села Гуїдіццоло (менш ніж 40 миль до фінішу), у нього вибухне колесо. Внаслідок катастрофи, окрім самого де Портаго, загинув його штурман Едмунд Нельсон та десятеро глядачів (зокрема п’ятеро дітей). Тіло Альфонсо де Портаго виявили біля машини розрізаним навпіл.

Після цієї трагедії уряд Італії заборонив перегони Mille Miglia, які регулярно проводилися з 1927 року, а також усі автомобільні перегони на дорогах загального користування.

Пізніше в інтерв'ю Лінда Крістіан згадала момент свого останнього поцілунку з Альфонсо: "У мене виникло дивне відчуття від цього поцілунку. Він був холодний, і я поглянула на Нельсона, який сидить позаду нього. Той був схожий на мумію, сірий, попелястий, немов загіпнотизований. У нього були очі людини, яка пережила жахливий шок".

Попередню порцію цікавинок від "Дивогляду" можна прочитати тут.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ