Таємна насолода: чи шкідливо дивитися порно

Попри поширену думку, порнографія з’явилася набагато раніше, ніж фотоапарат і відеокамера. Набагато.

Зображення сексуальних сцен можна знайти на древньогрецьких вазах, фресках із Древнього Риму або кераміці із Перу, якій кілька тисяч років. А всім відомий індійський еротичний трактат Камасутра був записаний древнім індійським філософом Ватсьяяною приблизно 2,5 тисячі років тому за мотивами скульптурних зображень ще більш древнього храму "Чорна пагода".

Чому ж люди дивляться порнографію?

З точки зору науки, все пояснюється дуже просто. Люди роблять це, бо це приносить задоволення.

Сексуальна стимуляція і оргазм підвищують у нашому організмі концентрацію дофаміну — нейромедіатора, який дозволяє відчувати задоволення і притлумлює біль.

Природа "запрограмувала" людину так, що однією з головних її місій є виживання і розмноження. І, щоб стимул до розмноження був більшим, це має приносити задоволення.

Але приємні відчуття — не єдина причина, чому люди дивляться порно. Численні опитування виявили, що 75% чоловіків і 63% жінок дивляться “фільми для дорослих” щонайменше раз на місяць.

Пара
Пара
Фото: Shutterstock

На другому місці, після бажання досягти збудження і задоволення, серед причин перегляду порно виявилася... нудьга.

Деякі люди визнали, що для них порнографія стала своєрідною звичкою, без якої вони не можуть заснути. Хоча залежність від порно визнають лише 4% споживачів відповідного контенту.

Ще частина опитаних зізналася, що дивляться порнографію для того, щоб вивчити техніку сексу, дізнатися і спробувати щось нове.

Є чимало і тих, хто зізнавався, що робить це під тиском партнера, бажаючи дати йому більше задоволення.

Хоча психологи визнають, що не можуть визначити, яка частка опитаних людей була чесною і відвертою.

Чим небезпечний перегляд порно?

У 2014 році вчені з Інституту Макса Планка в Берліні провели дослідження і виявили, що перегляд порнографічних фільмів може призвести до зменшення ділянки мозку, відповідальної за відчуття задоволення.

Тобто що більше людина дивиться порно, то важче їй досягти збудження. І, як результат, для сексуального задоволення потрібні дедалі "жорсткіші" ролики.

Секс
Секс
Фото: Shutterstock

Іноді можна зустріти інформацію про те, що порно може призвести до еректильної дисфункції у чоловіків. Однак на сьогодні немає досліджень, які б це підтвердили. Натомість є певні свідчення, що перегляд порно може допомогти досягти збудження чоловікам з імпотенцією.

Чи впливає перегляд порно на збільшення кількості сексуальних злочинів?

Ще починаючи з 1970-х років вчені намагалися встановити, як порнографія впливає на збільшення чи зниження рівня сексуального насильства. Однак десятки досліджень показують, що взаємозв’язок між переглядом порно і кількістю сексуальних злочинів практично відсутній.

Інший аспект цього питання — саме виробництво порноконтенту. Це величезна індустрія, у яку залучені мільйони людей по всьому світу. І, на жаль, не всі із них добровільно.

Скандал із найпопулярнішим порносайтом PornHub, який розгорівся наприкінці 2020 року, знову порушив проблему дитячої порнографії та фільмування сцен зґвалтування заради фінансової вигоди.

PornHub, на якому раніше було понад 13,5 млн секс-роликів, видалив більшу частину із них, які були завантажені неверифікованими користувачами. Однак це лише вершина айсберга, адже існують тисячі інших сайтів, де поширення такого контенту ніяк не регулюється.

Банан
Банан
Фото: Shutterstock

Як фільми для дорослих впливають на інтимні  взаємини?

У 2020 році американські психологи провели дослідження, щоб виявити, чи впливає порно на взаємини.

Учені не знайшли жодних свідчень того, що через порно люди відчувають себе менш щасливими поруч зі своїм партнером або що за допомогою порно вони компенсують проблеми, які виникли у стосунках.

Дослідники виявили, що жінки дивилися порно рідше, ніж чоловіки, а також частіше займалися сексом в ті дні, коли цікавилися роликами для дорослих. Також з'ясувалося, що ймовірність сексу після перегляду порно в гетеросексуальних чоловіків нижча, ніж у гомосексуальних.

 

А як ви ставитеся до порно? Як ви вважаєте, чи потрібно показувати такі фільми на телебаченні?

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше