TIC 168789840

Унікальне видовище: вчені знайшли систему з шести зірок, котрі затьмарюють одна одну

NASA

Подібна система була виявлена дослідниками вперше

Учені знайшли систему, у яку входять три затемнено-подвійні зірки. Вони знаходяться від нашої планети за 1,9 тисячі світлових років, а сама система отримала назву TIC 168789840, про що повідомив Exoplanet Exploration.

Дослідники вперше виявили систему, в складі якої відразу три затемнено-подвійні зірки. Вона може допомогти у розумінні формування подібних об’єктів.

Мова йде про близько розташовані подвійні зірки, які закривають одна одну, коли обертаються навколо спільного центру мас. Таке зустрічається у разі близької відстані площини орбіти світил до променю зору спостерігача.

TIC 168789840
TIC 168789840
Фото: NASA

Кожне затемнення призводить до того, що падає загальна яскравість системи. Це явище унікальне, що підтверджує статистика – в минулому році спеціалісти знали тільки про 150 подібних об’єктів.

Аналогічне можна сказати щодо затемнюваних систем, які мають величезне число світил. Так, нещодавно відкрили лише третю систему, яка включає дві затемнено-подвійні зірки.

Нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені дослідили кислотні глибоководні вулкани та знайшли близько 300 нових форм життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ