19 січня православні християни відзначають Хрещення Господнє. Одна з основних традицій цього свята – водохресні купання
Дивогляд зібрав головні поради з того, як підготуватися до занурення, що вдягти та як довго можна перебувати у воді.
Як підготуватися до занурення в ополонку
За 2-4 дні до Водохреща почніть готувати ваш організм до холодної води завдяки контрастному душу тривалістю 5-10 хвилин. Процедуру треба повторювати кілька разів на день, аби тіло звикло до температури.
Важливо: загартовувати організм варто поступово. Спочатку занурюйте в холодну воду тільки ноги. А потім поступово збільшуйте кількість ділянок вашого тіла.
Що вдягнути на занурення
Оберіть не просто теплий, а зручний та вільний одяг, який можна буде з легкістю зняти та вдягнути. Також пам'ятайте про шапку, рукавички та тепле взуття зі шкарпетками з вовни.
За кілька хвилин до занурення
Краще знімати речі у кілька етапів. Відтак, звикніть до температури без верхнього одягу. Зробіть невеличку зарядку, аби підготувати тіло до занурення. До ополонки варто підходити у взутті та у повільному темпі, адже перед купіллю дуже слизько.
Як правильно входити у воду
Не треба стрибати з головою у крижану воду. Спочатку змочіть водою руки, ноги, шию та обличчя. Деякі професіонали, які щороку занурюються в ополонку з головою, можуть посперечатися щодо такого методу, однак новачкам не варто гратися з долею: через крижану воду у мозку можуть рефлекторно звузитися судини – це призводить до втрати свідомості або навіть смерті.
Наскільки довго бути у воді
Новачкам радять проводити в ополонці не більше 30 секунд. Інакше організм може переохолодитися.
Як зігрітися після занурення
Насамперед утепліть найбільш вразливі ділянки тіла – руки, ноги та вуха. Не варто зігріватися спиртними напоями – краще випийте гарячий чай.
Кому заборонено занурюватися в ополонку
Варто відмовитися від занурення у воду тим, у кого:
- хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);
- хвороби органів дихання (запалення легень, бронхіт, астма, емфізема, туберкульоз легенів);
запальні процеси носоглотки, отити; - захворювання шлунково-кишкового тракту (виразки, гепатит, холецистит, ентероколіт);
- захворювання сечостатевої системи (цистит, аднексит, нефрит, простатит);
- хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт);
- захворювання периферичної нервової системи (неврити і поліневрити);
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
- шкірно-венеричні захворювання;
- наявність великих післяопікових рубців.
Читайте також: Як вдягтися взимку, аби не змерзнути: 3 види найтепліших тканин.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!