Діти

Золушка, Шанель і Лимон: найдивніші та найпопулярніші дитячі імена 2020 року

Shutterstock

Деякі батьки вирішили обрати "ексклюзивне" ім’я для свого малюка

У міністерстві юстиції розповіли, як найчастіше називали дітей у 2020 році. І які імена виявилися найрідкіснішими і найдивнішими. Про це повідомляє "Сьогодні".

Серед новонароджених дівчаток у році, що минає, найпопулярнішими виявилися імена: Анна, Софія, Соломія, Анастасія, Валерія, Вікторія, Мілана, Злата, Єва.

Хлопчиків найчастіше називали: Артем, Андрій, Олександр, Максим, Марк, Владислав, Дмитро та інші.

Однак, загальновживані імена підійшли не всім, деякі батьки вирішили обрати "ексклюзивне" ім’я для свого малюка.

У Києві найпопулярнішими іменами для дівчаток стали: Софія, Поліна, Марія, Анна, Анастасія, Кіра, Вікторія.

Для хлопчиків: Максим, Олександр, Марк, Матвій, Тимофій, Михайло, Андрій.

За даними Мін'юсту, серед новонароджених дівчаток є тепер малятка на ім'я Луна, Імперія, Золушка, Хрусталіна, Квітка, Шанель, Нева.

Найбільш рідкісними іменами для хлопчиків виявилися: Зеленський, Яник, Вакула, Лимон, Київ, Князь, Принц, Парижан.

У відомстві нагадали, що, хоча обмежень у привласненні імені в Україні немає.

"На місцях органи реєстрації можуть відмовляти від того, що вони вважають нерозумним і неправильним. Але не органам реєстрації вирішувати, яким буде ім'я. Моя особиста думка: якщо батьки хочуть назвати дитину Z148, то мають на це право, і це нормально", - розповіла заступниця міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Онищук.

Однак є кілька правил, яких потрібно дотримуватися:

  • Ім'я дитині визначається за згодою батьків. Ім'я дитині, народженій незаміжньою жінкою, в разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини.
  • Дитині може бути дано не більше двох імен.
  • Суперечка між батьками про ім'я дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом (ст. 146 Сімейного кодексу України).

Нагадаємо, малюк, якого назвали Зеленський, народився у березні на Закарпатті. Раніше його мама розповіла, чому вирішила дати дитині таке ім'я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ