Висота Евереста збільшилась

goloskarpat.info

Китайські і непальські дослідники провели нові розрахунки

Висота найвищої гори на Землі офіційно збільшилась ще майже на метр. Про це повідомляє BBC News з посиланням на спільну заяву МЗС Китаю і Непалу.

Провівши нові розрахунки, дослідники виявили, що висота Еверест (Джомолунгми) становить 8848,86 м, що на 0,86 м вище від попереднього офіційного показника.

Між Непалом і Китаєм багато років точилися суперечки щодо того, чиї дані вважати правильними: китайська сторона заявляла, що не варто враховувати висоту снігової шапки на вершині і тоді висота Евереста буде  8844,43 м. Водночас, непальська сторона притримувалася результатів дослідження індійських геодезистів, які ще у 1954 році визначили, що висота гори становить 8848 м.

З новою силою суперечка між країнами розгорілася після того, як у 2015 році в регіоні стався потужний землетрус, внаслідок якого загинули близько 9 тисяч людей, у тому числі, 18 альпіністів, які піднімалися на Еверест. Деякі геодезисти вважали, що землетрус міг вплинути на висоту гори, спричинивши зменшення  сніжної шапки.

Щоб остаточно вирішити це питання, виконали  низку нових замірів з використанням сучасних засобів і тригонометричних формул.

Горі Еверест від 50 до 60 млн років. Гора досі продовжує рости і кожних 100 років збільшується приблизно на 100 м.

Читайте також: Гора смерті. Історії українців, які підкорили Еверест – і повернулися живими

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ