Київ майбутнього: на які зміни чекати жителям столиці у 2021

Життя мегаполісу ніколи не стоїть на місці, а отже, на нас чекають нові перевтілення відомих локацій: від появи станцій метро до реконструкції головних площ.

 Про те, які проекти будуть реалізовані і розпочаті у 20201 році, пише "НВ".

  • Наприкінці наступного року планують відкриття двох станцій метро на Виноградарі — "Мостицька" та "Проспект правди". Нові станції зеленої гілки вперше в столиці матимуть технологію двоярусних тунелів — між ними поїзди розташуються один над одним під час руху метро. Таке рішення прийняли через невелику ширину вулиці Межової та необхідність створення підземної розв’язки для реалізації відгалуження в бік станції Виноградар.

Візуалізація проєкту станції метро Мостицька
Візуалізація проєкту станції метро Мостицька
Фото: metrovynohradar.org.ua

Як повідомляється на сайті забудовиника, станція "Мостицька" буде розташована на глибині 12 метрів під землею і виходитиме на вулиці Білицьку, Межову та Північно-Сирецьку. Станція "Проспект правди" розташується на глибині 15 метрів з виходами на вулицю Межову та Проспект правди.

Цей проєкт обійдеться майже у 6 млрд грн.

  • Масштабні роботи з реконструкції уже почалися на Арсенальній площі. У 2021 році тут має бути облаштована пішохідна зона з фонтаном, спланована реставрація будинку Військової комендатури, поряд з яким будуть заклади з літніми майданчиками. У Київраді розповіли, що цей проєкт реалізується за гроші меценатів.
  • Міст-хвиля — дивовижний проєкт київського архітектора Андрія Миргородського, який буде поєднувати Оболонську набережну і острів Оболонський. Вночі міст буде підсвічуватися та дозволить розширити туристичний маршрут, що охоплює набережну, новий пляж на острові та парк "Наталка". Утримуючі конструкції матимуть плавну хвилясту форму. Довжина мосту сягатиме 164 метри, ширина — 4 метри. Вартість проєкту 100 млн грн і гроші на нього також виділяють меценати. Роботи планують завершити у середині 2021 року.

Міст-хвиля на Оболоні
Міст-хвиля на Оболоні
Фото: Фото КМДА

  • У 2018 році почалася реконструкція кінотеатру "Краків", який може стати культурним центром на Русанівці. Окрім кінотеатру і театру, тут буде студія танцю зі студією звукозапису і медіацентром. Велика зала вміщує близько 500 відвідувачів. На другому поверсі можна буде пригоститися у кав’ярні, прийти на майстер-клас або послухати джаз-клуб, який створили ще до капремонту. Відкриття планують на травень — червень 2021 року.
  • Нарешті модернізують один із головних "нічних жахів" киян - Центральний автовокзал: на першому та другому поверсі з’явиться зал очікування та крамниці, всередині та зовні облаштують вуличні фуд-корти. На третьому поверсі буде розміщено готель на 30 номерів з підвищеним комфортом. Також на всіх зонах автовокзалу можна буде помітити табло з рейсами потрібного маршруту. Цю модернізацію планують завершити у березні 2021.

Такий вигляд матиме оновлений Центральний автовокзал
Такий вигляд матиме оновлений Центральний автовокзал
Фото: Бастіон-груп

  • У 2021 році мають завершити реконструкцію Пейзажної алеї і провести капремонт Софійської площі, центральних вулиць, проспекту Героїв Сталінграда, вулиць Милославської та Чорнобильської.
  • Наступного року також обіцяють завершити першу чергу реконструкції Солом'янського ландшафтного парку, яку розпочали ще у 2017 році. Комунальники обіцяють оновити розбиті сходи з боку вулиці Волгоградської, облаштувати фонтан та оформити джерело струмка, який бере початок в парку. Також мають облаштувати нове покриття доріжок, встановити лавки та урни.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як функціонуватиме міст Патона під час ремонту, який триватиме аж до 2025 року.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше