Читати книжки

Очманіти, як цікаво: 6 книжок із захопливим сюжетом та непередбачуваним фіналом

Shutterstock

Книжки – чудова можливість втікти зі свого дивану до тисячі світів, що зачаровують, лякають та, звичайно, захоплюють

Дивогляд зібрав книжки, що змусять вас дочитувати їх до кінця навіть о третій годині ночі в середу перед важливими робочими справами. Так-так, це вони – історії, фінал яких вражає та змушує сидіти в шоці ще якийсь час. Спойлер: на роботі краще взяти відпустку, бо ж все одно ви перебуватимете в іншому світі. 

Аґата Крісті "І нікого не стало" 

Агата Крісті "І не лишилось жодного"
Агата Крісті "І не лишилось жодного"
Фото: yakaboo.ua

Десять людей, які жодним чином не були пов'язані одне з одним, опинилися на острові. Однак невідомо, хто викликав їх таємничим листом та хто вбиває одного за одним. 

Романи Аґати Крісті – це завжди про карколомний сюжет з купою дрібних деталей, за якими читач ітиме впродовж всього твору, проте здогадатися, хто вбивця, не зможе ніколи. 

Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"

Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"
Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"
Фото: yakaboo.ua

Протягом сорока років роман "Квіти для Елджернона" вважався прикладом якісної наукової фантастики. Проте зараз його вважають одним з найбільш людяних творів новітніх часів, сповненим психологічної сили та непередбачуваності в сюжетних поворотах. 

Головний герой Чарлі Гордон – розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання навчатися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим. Обережно: читати без сліз на очах цю історію просто неможливо. 


Чак Поланік "Бійцівський клуб" 

Чак Поланік "Бійцівський клуб"
Чак Поланік "Бійцівський клуб"
Фото: yakaboo.ua

Якщо ви досі не прочитали один з культових романів сучасності, то це знак виправити прикру помилку. 

Книга розповідає про такого собі представника офісного планктону. Головний герой працює в фірмі, що займається відкликанням товарів. Його робота здебільшого полягає в тому, аби прибути на місце аварії, порахувати, що дорожче: відкликати товар чи оплачувати суди і загалом ухвалити рішення. Проблема тільки в тому, що йому доводиться постійно користуватися літаком, через що в нього виникає безсоння, стрес, депресія. Сама ж історія починається, коли він знайомиться із Тайлером Дьорденом, і одного разу вони, хильнувши зайвого, започатковують бійцівський клуб. А далі – просто не відірватися від заплутаних взаємин героїв. 

Жоель Діккер "Правда про справу Гаррі Квеберта"

Жоель Діккер "Правда про справу Гаррі Квеберта"
Жоель Діккер "Правда про справу Гаррі Квеберта"
Фото: yakaboo.ua

За сюжетом, молодий письменник переживає кризу жанру після вдалого першого роману. Аби знайти натхнення, він звертається по допомогу до свого наставника та одного з найвідоміших авторів сучасності Гаррі Квеберта. 

Однак, крім цінних порад, Маркус отримує від нього ще й кримінальну справу: Квеберта звинувачують у вбивстві 33-річної давності. Щоб допомогти йому та написати про це нову книжку, Маркус береться розслідувати справу. І виявляється, що правда про Гаррі Квеберта буває не одна. 

Попри великий обсяг сторінок, історія читається швидко та із захопленням. А головне – ви точно не знатимете, куди вона заверне у новому розділі. 

Ієн Мак'юен "Спокута"

Іен Мак'юен "Спокута"
Іен Мак'юен "Спокута"
Фото: yakaboo.ua

У 1935 році тринадцятирічна Брайоні Толліс стає свідком флірту своєї старшої сестри з її давнім другом. Не до кінця розуміючи дорослу поведінку, Брайоні, схильна до літературних фантазій, звинувачує хлопця у злочині. Отак несвідомо зламавши одразу три життя, Брайоні шукає шляхів для спокути, а в цей час світ вибухає Другою світовою війною. 

І хоча "Спокута" – не про трилери та вбивства, читач зуміє відшукати у книзі глибинні сенси та знайти відповіді на багато питань, які він точно колись собі ставив. 

Алекс Майклідіс "Мовчазна пацієнтка" 

"Мовчазна пацієнтка"
"Мовчазна пацієнтка"
Фото: yakaboo.ua

На перший погляд, життя Алісії Бренсон ідеальне: успішна кар'єра, щаслива родина та фінансовий добробут. Аж поки одного вечора жінка не всаджує п'ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання – протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова.

Жінка потрапить до психіатричної лікарні, де спеціаліст Тео Фабер намагатиметься розплутати цю таємничу загадку та вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить – чи захоче лікар почути правду?

Раніше Дивогляд зібрав улюблені книжки видатних постатей. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ