Павук Dolomedes

Як звучить "музика" павуків – вражаючі записи

Фото з відкритих джерел

Пвуки, по суті, живуть у середовищі струн, які вібрують

Вчені надихнулися павуками та створили "Павуче полотно", яке стало новим музичним інструментом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Павуки досліджують навколишній світ, серед усього іншого, за допомогою дотиків. Їхнє тіло вкривають крихітні волосинки та щілинки, які допомагають розрізняти вібрацію. Це дозволяє тваринам дізнаватися про здобич, яка потрапляє до пастки павутиння, та відрізняти її появу від подиху вітру чи присутності інших павуків.

Під час досліджень павуків науковці помітили, що у кожної нитки павутини є свого роду тон. Протягом кількох років вчені створювали музичний інструмент під назвою "Павуче полотно".

Він допоміг їм в інтерпретації тривимірної структури павутини в музику. Також вони додали інтерактивний компонент віртуальної реальності, завдяки якому можна увійти в мережу та взаємодіяти з пристроєм.

На думку фахівців, ця розробка не тільки збільшує наші знання про тривимірну архітектуру павутини, але також допомагає у вивченні вібраційної мови павуків.

Співавтор дослідження, інженер Маркус Бюлер, стверджує, що павуки, по суті, живуть у середовищі струн, які вібрують. Вони спостерігають за навколишнім світом за допомогою цих вібрацій різних частот.

У рамках дослідження тропічного павука Cyrtophora citricola помітили у вольєрі та чекали, коли він не заповнить його тривимірною павутиною. Потім вчена скористалася листовим лазером і змогла розробити зображення високої чіткості двовимірних перетинів павутини.

Потім фахівці використали спеціальний алгоритм для об'єднання двовимірних перетинів у тривимірну структуру мережі. Як результат, вони змогли конвертувати це в музику, призначивши різним ниткам павутини різні звукові частоти.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у США олені розповсюджують загадкову "зомбі-хворобу", яка загрожує людям.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ