Існують медичні препарати, які категорично не можна застосовувати для улюбленців. Вони можуть призвести до органної недостатності, інтоксикації та навіть летального випадку.
Саме тому ветеринар і зоопсихологиня Лідія Лободіна склала список ліків, які становлять небезпеку для домашніх улюбленців.
Нестероїдні протизапальні препарати:
- Аспірин (ацетилсаліцилова кислота);
- Ібупрофен, Нурофен;
- Кетанов, Кетофен, Кетотифен, Кетопрофен;
- Парацетамол (ацетамінофен);
- Анальгін.
Внаслідок їхнього прийому можливі:
- внутрішня кровотеча;
- розвиток гострої ниркової та печінкової недостатності;
- незворотний лізис (руйнування) еритроцитів;
- анемія, що призводить до летального наслідку (особливо у котиків).
Читайте також:
- Як розпізнати шок у котів і собак – поради
- Подорож з твариною: поради ветеринара
- Як надати першу допомогу пораненій тварині
Окрім цього, не можна застосовувати для тварин наступні медпрепарати:
- Но-шпа є відомим спазмолітиком, який за парентерального введення (ін'єкції) провокує блювоту, парез тазових кінцівок (особливо у котів).
- Імодіум (лоперамід) через його сильну токсичність (особливо для собак). При діареї краще застосовувати Ентеросгель чи Смекту.
- Нафтизин (судинозвужувальні краплі від нежиттю). Діюча речовина нафазолін – сильний симпатоміметик, який може призвести до спазму судин голови у котів і собак.
- Сульфацил (Альбуцид) – очні краплі, які у тварин спричиняють опіки та сліпоту, особливо у котів.
- Кортикостероїди (Преднізолон, Дексаметазон, Дексафорт) провокують шлунково-кишкові кровотечі, а тому їх призначає тільки лікар.
- Людські заспокійливі препарати варто використовувати дуже обережно, індивідуально прораховуючи концентрацію та дозування. Перед їх застосуванням треба обов'язково проконсультуватися з ветеринаром.
- Антибіотики мають призначати тільки у ветеринарних дозах. Для лікування найкраще користуватися ветеринарними антибіотиками. Якщо виникне передозування у тварини, то можливі анемія, ураження печінки, нирок та нервової системи.
- Бензилбензоат – мазі та емульсії від коростяних кліщів становлять небезпеку для котів.
- Перметрин – речовина, яка міститься у собачих краплях проти бліх та кліщів. Вона вкрай токсична для котів. Можуть з'явитися підвищене слиновиділення, порушення поведінки, судоми та смерть.
Наостанок зоопсихологиня порадила завжди уважно читати інструкцію.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як заспокоїти собаку під час вибухів та пострілів.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання