"Це неймовірно": чому в собак такий гарний нюх – науковці

Американські вчені дослідили нейросенсорну систему собак і розповіли, чому в 4-лапих такий винятковий нюх

Фахівці порівняли отриману інформацію з даними інших видів і знайшли цікаві відмінності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Journal of Neuroscience.

Виявилося, що ніс у песиків сильно пов'язаний з їхніми очима, що робить їх унікальними створіннями. Окрім цього, цікавим виявилася кількість сенсорів запахів – від 200 млн до 1 млрд (у людей лише 5 млн), завдяки чому тварини виявляють молекули навіть найтонших ароматів.

Також учені вивчили будову нюхових цибулин песиків – частину нюхового мозку, парне утворення, яке складається з тіл других нейронів біполярного типу нюхового аналізатора. Собаки мають цибулини надзвичайно великого розміру, який перевищує людський у 30 разів.

Хаскі
Хаскі
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Дослідження допомогло побудувати "дорожню карту" запахів у собачому мозку, а дифузійно-тензорна візуалізація – виявити ділянки волокон білої речовини, які передають сигнали про запахи до мозку.

Завдяки комп'ютерній моделі фахівці візуалізували отриману інформацію та порівняли основні шляхи руху сигналів із автомагістралям. Виявилося, що одна з них надзвичайно широка та з'єднує нюхову цибулину із потиличною долею (частина мозку, яка пов'язана з зором).

"Багато людей припускали, що цей зв'язок існує, ґрунтуючись на поведінці службових собак. Це неймовірно", – поділилися науковці.

Учені сподіваються, що майбутні дослідження продемонструють ступінь зв'язку нюхового процесу та анатомії, селекції і породи 4-лапого. Також це може зробити ефективнішим використання службових собак, бо отримані результати можуть допомогти краще обирати та готувати до роботи тварин із найкращим нюхом.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що робити у разі теплового удару в тварин і як його можна уникнути.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

[attached type="2" ids="280997,280990"]

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше