Мавпа на повідку

Фотопослуги з тваринами: чи законно це

Shutterstock

Небезпечна розвага

Зоозахисники розповіли, що згідно з законодавством України, фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв, – це жорстоке поводження з тваринами і адміністративне правопорушення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на UAnimals.

Надання фотопослуг з дикими тваринами карається штрафом від 3,4 тис до 8,5 тис грн або адміністративним арештом на термін до 15 діб з можливістю конфіскації тварини у власника.

Якщо ви стали свідком надання фотопослуг із дикими тваринами, то треба:

  • сфотографувати чи зняти на відео порушення (місце, осіб, які надають фотопослуги, факт передачі грошей, а також стан тварин, їхню кількість та умови утримання);
  • зателефонувати поліцейським та дочекатися їх приїзду;
  • повідомити зоозахисним організаціям про цю ситуацію;.
  • надати письмові пояснення працівникам поліції, написати заяву про вчинення адміністративного правопорушення, вказати в заяві дані свідків та вимагати вилучення диких тварин, надати поліції фото- та відеоматеріали та інші наявні докази;
  • якщо поліцейські відмовилися виїжджати на місце події або складати протокол про адміністративне правопорушення, то подайте скаргу до керівництва Нацполіції у регіоні чи на гарячу лінію за номерами "102" або "0-800-50-0202"  

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як допомогти безпритульній тварині в умовах спеки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ