Субантарктичні пінгвіни дженту навколо української полярної станції "Академік Вернадський"

"Дуже кумедні": навколо української полярної станції "Академік Вернадський" зібралися сотні пінгвінів – фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

"Вони "співають", як віслюки (тому їх також називають віслюковими), галантно кланяються партнеру, цуплять одне в одного камінчики для гнізд, сваряться та навіть влаштовують бійки"

Українську станцію "Академік Вернадський", яка досліджує Антарктику, оточили сотні субантарктичних пінгвінів дженту, в яких розпочався шлюбний сезон. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку Національного антарктичного наукового центру.

У повідомленні йдеться про те, що полярники спостерігають за пінгвінами прямо з вікон.

"Саме з вікна біологи зафіксували перше спаровування цих птахів, а тепер команда чекає на радісну звістку про перше відкладене яйце. Пінгвіни дженту дуже кумедні. Вони "співають", як віслюки, галантно кланяються партнеру, цуплять одне в одного камінчики для гнізд, сваряться та навіть влаштовують бійки"

Цікаво, що раніше субантарктичні пінгвіни не жили на цьому острові, але почали його освоювати 15 років тому. Тепер влітку кількість цих тварин може досягати 4 тис.

"Річ у тім, що ці пінгвіни – теплолюбні, й раніше тут було надто холодно для них. Але завдяки зміні клімату та потеплінню цей вид отримав перевагу та сприятливі умови для просування на південь. З 2013 року загальна чисельність субантарктичних пінгвінів зросла десь на 11%, а в нашому районі – майже на чверть. Водночас кількість холоднолюбних пінгвінів Аделі та антарктичних пінгвінів, які раніше були тут основними, скорочується"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у ПАР бджоли вбили 63 пінгвінів, занесених до Червоної книги.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ