Бойові турухтани

В Одеській області помітили бойових турухтанів, які прилетіли з тундри – фото

Ivan Rusev / Facebook

Птахи з'явилися в цій місцевості раніше, ніж зазвичай

У вівторок, 22 червня, у національному природному парку "Тузловські лимани" (Одеська область) помітили бойових турухтанів, які прилетіли з тундри. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook співробітника заповідника Іван Русєва.

Фахівець стверджує, що переважно ці птахи з'являються у заповіднику на початку липня, але цього разу вони прилетіли раніше.

"Першими летять на зимівлю самці, а незабаром за ними самки і молоді птахи. Вони відлітають зазвичай невеликими групами від 5 до 30 особин, але іноді утворюють великі зграї. За добу вони здатні пролетіти відстань до 300 км. Масове осушення боліт наприкінці XIX століття призвело до зникнення багатьох гніздівель брижача на території Європи", – стверджує Русєв.

Вперше вид був описаний як Tringa pugnax у 1758 році шведським зоологом Карлом Ліннеєм.

"Видовий епітет з латини на українську мову перекладається як "бойовий, войовничий". Ареал проживання простягається від Великобританії та Північної Європи через Сибір до узбережжя Охотського моря та Берингової протоки", – сказано у повідомленні.

Відомо, що турухтани роблять гнізда на вологих луках, які знаходяться поблизу малих водойм, прісноводних і торф'яних боліт. Особливо ці тварини люблять північноєвропейську та азіатську тундру.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що під Херсоном дельфіни несподівано погралися у морі з туристами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ