Стая рожевих фламінго

Над Одещиною пролетіла рекордно велика зграя рожевих фламінго – фото

Mircea Bezergheanu / Facebook

За словами співробітників заповідника, дивовижних птахів краще залишити у спокої

Над територією Одеської області пролетіла найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго, яка зупинилася у румунській частині дельти Дунаю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Mircea Bezergheanu, який розмістив фото з тваринами.

За словами наукового співробітника Дунайського біосферного заповідника, орнітолога Максима Яковлєва, які передає "Думська", 21 травня цього року птахи були поблизу Старостамбульського гирла.

"Птахи дружно полетіли в бік острова Єрмаків і зникли за горизонтом у променях призахідного сонця", – розповів він.

Згодом про дві зграї повідомили румунські фахівці, які помітили дивовижних істот у своїй країні.

"Одна з них, чисельністю 61 особина, зупинилася на озері Тузла, яке фактично є заплавою озера Нунтасе біля села Траян. Ще 53 особини зупинилися на невеликому озерці Саратурії біля населеного пункту Муригол. Саме на озері Саратурії помітили, що окремі пари почали будувати з мулу гнізда. Але фахівці вважають, що, швидше за все, гніздування буде неуспішним, оскільки мілководна ділянка доступна для хижаків", – стверджує фахівець.

У понеділок, 31 травня, чисельність птахів, які розмістилися на Тузлі, збільшилася до 113 особин. Є версія, що відбулося об'єднання зграй. За словами співробітників заповідника, рожевих фламінго краще залишити у спокої.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що бенгальські тигренята вперше прогулялися у зоопарку Бердянська.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ