iPhone

Компанія Apple свідомо порушує роботу вебпрограм для iPhone в Євросоюзі

Vojtech Bruzek / Unsplash

Мобільні додатки перестали працювати на бета-версіях iOS 17.4

Всесвітньовідома компанія Apple визнала, що навмисно відключає прогресивні вебзастосунки (PWA) у користувачів iPhone з країн Європейського Союзу, передає "Дивогляд" із посиланням на TechCrunch.

Компанія навмисно порушує роботу вебпрограм для iPhone в Євросоюзі через нові правила, встановлені європейським Законом про цифрові ринки (DMA). Так, мобільні додатки перестали працювати на бета-версіях iOS 17.4

В Apple пояснюють такі дії з новою вимогою DMA використовувати спеціальну архітектуру WebKit. У свою чергу це спричинило появу проблем з даними та сповіщеннями, які пов'язані з PWA.

Представники організації Open Web Advocacy не погодилися з рішенням Apple і вважають, що компанії "мала достатньо часу для того, щоб забезпечити справжню конкуренцію браузерів у всьому світі та виконати вимоги DMA".

При цьому, як запевняють в Open Web Advocacy, після цього від Apple не надходило жодних пропозицій щодо вирішення цих проблем відповідно до DMA.

За правилами магазину Apple App Store, усі вебзастосунки повинні бути альтернативою платформи App Store. Однак DMA, у свою чергу, зрушує монополію App Store, а отже відключення вебзастосунків може спричинити проблеми.

В Apple мають наміри усунути цю проблеми, але водночас запевняють, що вона була необхідна як частина виконання DMA. При цьому критики звинуватили Apple в тому, що компанія неправильно дотримується DMA (через плату за обхід App Store).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Аpple випустить п'ять різних моделей лінійки iPhone 16.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ