Камера відеоспостереження

У Китаї створили "плащ-невидимку", який приховує людей від камер спостережень

Shutterstock

Автори гаджета розповіли, з якими труднощами зіткнулися у процесі розробки

Аспіранти Уханьського університету (Китай) створили куртку InvisDefense, яка приховує людину від камер безпеки зі штучним інтелектом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Vice.

За словами аспіранта з інформатики Вей Хуейа, автора основного алгоритму "плаща-невидимки", ця куртка є інноваційним способом обійти технологію виявлення людини ШІ, яка використовується у камерах безпеки.

"Камуфляжні малюнки на пальті, розроблені за допомогою алгоритму, не помічаються камерами видимого світла. Вночі, коли камери безпеки зазвичай ідентифікують людей за допомогою інфрачервоного теплового зображення, вбудовані в пальто теплові пристрої випромінюють різну температуру, створюючи незвичайний тепловий малюнок, який дозволяє пальту летіти під радаром", – йдеться у матеріалі.

Студенти вже перевірили пальто на камерах відеоспостереження – показник точності виявлення пішоходів впав на 57%. За словами розробників, серед труднощів, з якими вони зіткнулися – досягнення балансу між обманом як камери, так і людського ока.

Раніше "Дивогляд" розповідав, коли Маск імплантує чіп Neuralink у людину.

Дивіться також відео 5 каналу: CEКС-СКАНДАЛ ТА "НЮ"-КАЛЕНДАР 5 КАНАЛУ. Ведуча та захисниця жінок сперечаються в етері. ХТО ПРАВИЙ?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ