Смартфон

Експерти попередили про значне подорожчання смартфонів

Shutterstock

Фахівці готують споживачів до того, що ціни на гаджети можуть різко підскочити

Відомий аналітик, співробітник фінансово-банківського конгломерату Mirabaud Ніл Кемплінг прогнозує, що вже найближчим часом у світі можуть значно подорожчати смартфони. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на GSMinfo.

Причиною підвищення цін на гаджети може бути насування економічної кризи у комплексі з усе більшим попитом.

Зазначається, що передумови до кризи вже зараз можна спостерігати на прикладі таких великих IT-компаній, як Apple, Samsung і Xiaomi. Цим гігантам вже не вистачає процесорів.

Xiaomi вже відмовилася від продукції Qualcomm, які зривають поставки, на користь виробів MediaTek. Samsung прийняла рішення скоротити виробництво смартфонів лінійки «Гелексі Note» з тих же причин. Apple так взагалі планує випускати лише 80% айфонів від запланованих на 2021 рік.

Як повідомляє Gadgets 360, представники найбільшого у світі виробника мікропроцесорів, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) розповіли, що намагаються швидкими темпами збільшити потужності виробництва. Однак їхні аналітики прогнозують, що у 2022 році ще збережеться дефіцит на ринку напівпровідників.

Все це впливає на зміну ціни гаджетів. Тому експерти попереджають споживачів, щоб ті були готові до стрибків цін.

Криза торкнулася не лише телефонів, комп’ютерів, планшетів та інших гаджетів.

З наступного кварталу TSMC передбачає гостру нестачу компонентів для виробництва електромобілів.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, чому смартфони гальмують і як це можна виправити.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ