Як підготувати своє авто до весни: список необхідних дій

Тепло останніх кількох днів намагається переконати нас, що вже нарешті почалася весна. Поки ми перевдягаємося з теплих пуховиків у легкі весняні пальто, наші автомобілі теж чекають, поки по них подбають.

Отож, що треба зробити, щоб ваше авто гарно себе почувало після зими? "Дивогляд" зібрав для вас поради автомобільних експертів.

Мийка

Автомийка
Автомийка
Фото: Shutterstock

Здавалося б, лакофарбове покриття автомобіля має найбільше руйнуватися під час зимових морозів і снігів. Однак найгірше кузову машини якраз після закінчення холодыв.

Взимку у тріщинах покриття і під кузовом накопичуються бруд, пісок, сіль та інші реагенти, якими посипають дорогу від обледеніння. Та лише з настанням тепла всі ці речовини починають вступати в активні хімічні реакції, руйнуючи тим самим кузовні елементи.

Тому необхідно гарно помити автомобіль. При чому, не лише зовні, а й знизу і зсередини, у тому числі, і у моторному відділі.

Після того, як ви змиєте бруд і солі, важливо добре просушити машину. Це можна зробити за допомогою спеціального обладнання на автомийці, або ж доведеться кілька днів зачекати, поки все просохне саме.

Обробка пошкоджень

Після мийки ретельно огляньте покриття машини. Зараз є безліч засобів, які дозволяють обробити сколи, тріщини і подряпити на фарбі, і захиститися від подальшого руйнування.

Спеціалісти в автомайстернях можуть запропонувати поновити антикорозивне покриття і нанести поліроль, яка не лише захистить фарбу, а й має естетичний вигляд.

Заміна шин

Авто
Авто
Фото: Shutterstock

Звичайно ж, куди без сезонної заміни шин. Це один із улюблених періодів автомобілістів, коли черги на шиномонтаж вимірюються кілометрами.

Та все ж, не варто поспішати змінювати шини із зимових на літні, як тільки зійде сніг. Всі знають, яка зараз непередбачувана погода. Тож нічого страшного не станеться, якщо ви зайвий тиждень поїздите на зимових колесах. Адже, на зчеплення шини з дорогою впливає не лише сніг і лід, а й температура.

Коли ж ви зрозумієте, що таки пора, варто буде підійти до цієї справи відповідально.

Експерти радять не заощаджувати на дисках і замінювати не лише шини, а колеса цілком. Адже, чим частіше відбувається монтаж шин, тим менше вони проживуть. Тому економія на дисках може виявитися мізерною. І зберігати шини потрібно у накачаному вигляді.

Ретельно вимийте і огляньте зимові колеса на предмет пошкоджень. Глибина протектора на кожній із шин має бути не менше 4 мм. Несильні порізи потрібно залатати, а пошкодження на дисках — виправити (заґрунтувати і зафарбувати сколи, вирівняти зігнуті сталеві обода, тощо).

Досвідчені водії радять позначити кожне колесо крейдою, щоб легше було визначити правильне розташування при наступній заміні.

Акумулятор

Взимку акумулятору довелося важкувато через великі навантаження при пуску двигуна та використання обігрівачів, а також через температурні перепади. Тому не полінуйтеся провести техобслуговування АКБ, якщо хочете продовжити термін його експлуатації.

При потеплінні щільність електроліту може вирости. Це дозволяє легко заводити авто навіть коли АКБ має значний розряд, але ресурс батареї значно знижується при цьому. Тому необхідно перевірити щільність і, якщо вона вище норми, долити в АКБ дистильованої води.

Перевірте стан контактних з’єднань і очистіть клеми від іржі.

Перевірка мастила і мастильних фільтрів

Цей пункт більш актуальний для власників дизельних авто. Деякі автовиробники радять сезонну заміну мастила, навіть якщо авто не проїхало необхідну кількість кілометрів.

Експерти радять прочистити бак від конденсату, заливши у нього якусь спиртовмісну присадку. Вода не змішується ні з бензином, ні з дизпаливом, тому спиртовий розчин дозволить перегнати воду через камеру згоряння в процесі руху. Це не лише не шкідливо для двигуна, а й може бути корисним, адже камера згоряння очищується від нагару.

Читайте також: Скільки власників "євроблях" зможуть розмитнити свої авто за 1000 євро

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше