Затори в Києві

Скільки власників "євроблях" зможуть розмитнити свої авто за 1000 євро

Shutterstock

Формула розмитнення не залежить від вартості авто

Аукціон небаченої щедрості влаштував український парламент для власників так званих "євроблях".

19 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні два законопроєкти щодо зміни правил розмитнення автомобілів на європейських номерах, які були ввезені до 31 грудня 2020 року.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що після набуття чинності нової формули для розрахунку вартості розмитнення, для двох третіх власників "євроблях" розмитнення обійдеться всього у 1000 євро.

"Процедура проста і зрозуміла, а формула розмитнення не залежить від вартості машини, враховується її вік, об'єм і тип двигуна. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро. А для двох третин випадків вартість розмитнення не перевищує 1000 євро", - заявив Криклій.

Під дію законів потраплятимуть усі транспортні засоби з європейською реєстрацією, що вироблені після 1995 року, відповідають екологічним стандартам не нижче Євро-2. Може бути розмитнене одне авто однієї категорії на одну людину (наприклад, одне легкове, одне вантажне, один причеп).

Цим доступним механізмом розмитнення автомобілів зможуть скористатися понад 500 тисяч автовласників.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами (якщо ці законопроекти таки приймуть за основу і в цілому).

Нагадаємо, наприкінці січня 2021 року в Україні почали штрафувати водіїв на нерозмитнених автомобілях.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ