рукав-дисплей

Дисплей на тканині та рукав із клавішами: китайські вчені представили нову технологію – відео

nature.com

Розповідаємо, як вона працює

Китайські вчені з Фуданського університету в Шанхаї розробили тканину для розумного одягу. Про це повідомляє Nature

Вона складається з трьох видів волокон. В основні – бавовняні, вплетено два інших види: прозорі й електропровідні.

Систему розроблено на основі електролюмінесцентного матеріалу. При подачі напруги в місці контакту функціональних волокон виникає світіння й утворюється так званий дисплей, на який можна виводити інформацію.

Його активність регулюється. Частина волокон утворює пікселі, які функціонують незалежно від інших, тож вмикати і вимикати його можна у будь-який час.

рукав-дисплей
рукав-дисплей
Фото: nature.com

Щоб перевірити систему в роботі – було розроблено кілька прототипів. Одним з них був рукав із дисплеєм. У ньому є сенсорна панель, сонячна панель, що виробляє енергію, і акумулятор.

Клавіатура складається з вплетених в тканину вуглецевих і металевих волокон, які при натисканні стикаються й формують "ямки".

Сонячна панель складається з титанових ниток, на поверхні яких виростили нанотрубки з оксиду титану. Вони дозволяють виробляти струм в ланцюжку, в який включено акумулятор, що складається з цинкової нитки та волокна з вуглецевих нанотрубок.

До цієї тканинної конструкції приєднується зовнішній блок управління з мікроконтролером і Bluetooth-модулем.

рукав-дисплей
рукав-дисплей
Фото: nature.com

Дослідники вважають, що розумний одяг можна використовувати для навігації. На рукав виводиться мапа з міткою поточної локації та за потреби будує маршрут.

За умови підключення до смартфону, на рукаві також відображатимуться повідомлення — спочатку з'явиться іконка листа, а при натисканні на сенсорний екран дисплей покаже текст повідомлення.

Дослідники перевірили тканину на зносостійкість: після багаторазового прання та складання помітного зменшення яскравості пікселів не виявили. Вона також не боїться розтягувань та інших деформацій.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що український студент представив клавіатуру-рукавичку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ