Антикітерський механізм

Учені розкрили таємницю давньогрецького комп'ютера

UCL

Для чого його використовували?

Американські дослідники вивчили давньогрецький астрономічний комп'ютер, який називають Антикітерським механізмом. Про це повідомили в Scientific Reports.

Мова йде про бронзовий пристрій з ручним приводом, який використовували, щоб прогнозувати астрономічні події (фази Місяця, сонячне та місячне затемнення). У нього входить комбінація з 30 збережених бронзових шестерень.

Завдяки математичному методу філософа Парменида дослідники зрозуміли, як саме організували шестерінки. Вони вважають, що механізм відображав рух Сонця, Місяця, Меркурія, Венери, Марса, Юпітера і Сатурна.

Антикітерський механізм, який знайшли водолази в 1901 році, вважають першим аналоговим комп'ютером в історії, а також астрономічним калькулятором. Вважається, що йому близько 2 тис років.

Протягом довгого часу експерти не розуміли, що саме виконував цей пристрій. Якщо сучасна техніка дозволить вченим створити копію цього пристрою, то вони мають намір виконати аналогічні дії щодо іншої техніки часів Античності.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що пенсіонер знайшов під будинком втрачений 700-річний палац.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ